پودر سنگ جوشقان

 

پودر جوشقان چیست

پودر جوشقان نوعی پودر سنگ است که فقط در منطقه خاصی از کشورمان یافت می شود و به دلیل ویژگی های بسیار قابل توجه آن در صنایع ساختمان سازی به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مختلفی از پودر سنگ در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک دارای رنگ و کیفیت خاصی است. در این میان پودر سنگ جوشقان از بالا ترین کیفیت و سفید ترین رنگ برخوردار است. 

هر سنگی که کوبیده شده و به صورت پودر سنگ تبدیل می شود دارای رنگ و ویژگی های مختص به خود می باشد. در برخی از صنایع اما رنگ و خلوص پودر سنگ اهمیا زیادی دارد، در اینجاست که صحبت از پودر سنگ جوشقان به میان می آید.

سنگ جوشقان به لحاظ نوع ساختمان مولکولی و بلورهای تشکیل دهنده، بسیار شبیه به سنگ مرمر است. کاربرد اصلی پودر سنگ جوشقان در نماسازی ساختمان ها می باشد زیرا ملات تهیه شده توسط آن بسیار یکدست ، سفید و مستحکم بوده و پس از خشک شدن نیز ترک خوردگی و شکستن در ساختار آن بهچشم نمی خورد . پودر سنگ جوشقان به عنوان بهترین ترکیب با سیمان سفید شناخته می شود زیرا رنگ سفید چشم نواز و دانه بندی مناسبی داشته و مقاومت سیمان سفید را افزایش می دهد . از جمله ویژگی های مطلوب سنگ جوشقان می توان به رنگ سفید و ثابت آن اشاره نمود که پس از سال ها بدون تغییر باقی می ماند و در مقابل عوامل محیطی چون سرما و گرما و بارش مقاوم است به همین دلیل در شهر های شمالی کشور از پودر سنگ جوشقان به عنوان رنگ برای ساختمان هااستفاده می کنند.

 

 


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/namaclassic/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:46 Stack trace: #0 /home3/namaclassic/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(567): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/namaclas...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home3/namaclassic/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 46